درباره اسپانیا

اسپانیا کشوری پوشیده از سواحل زیبا، بناهای تاریخی گسترده و شهرهای پیشرفته است و به دلیل تنوع جغرافیایی و فرهنگی متقاضیان زیادی برای گردشگری و مهاجرت دارد.

505,990

کیلومتر مربع مساحت

47

میلیون نفر جمعیت

سایه های درختان نخل، سواحل مدیترانه ای، آب و هوایی ملایم و مطبوع، میلیون ها نفر را از سراسر دنیا به خود جلب می کنند.

آب و هوا

آب و هوا در اسپانیا بین مناطق مختلف متفاوت است. در مناطق شمالی آب و هوا کوهستانی است در حالی که بیشتر کشور از آب و هوای معتدل مدیترانه ای بهره می برد. آب و هوای قسمت های جنوب غربی نیمه خشک و در قسمت های شمال غربی آب و هوا اقیانوسی است. در جزایر قناری ، آب و هوا نیمه گرمسیری و نیمه خشک است. در زمستان می توانید در پیرنه ، سیرا نوادا و حتی در منطقه اطراف مادرید اسکی کنید.

هزینه زندگی

یکی از عوامل محبوبیت اسپانیا برای سفر و مهاجرت، هزینه های زندگی است. ملک در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی از قیمت مناسب تری برخوردار است، اگرچه قیمت مسکن در شهرهای مرکزی و مناطق توریستی محبوب می تواند گران باشد. قیمت غذا نیز در خارج از مناطق توریستی ارزان تر است.

کسب و کار

پیدا کردن شغل در اسپانیا به تحقیق نیاز دارد واگر قصد راه اندازی کسب و کار خود را دارید به برنامه ریزی و تحقیق بیشتری نیاز دارید. برای اینکه بتوانید در اسپانیا کار کنید باید یک شماره ملی اسپانیایی داشته باشید.

فرهنگ غذایی

غذا و خوراک یکی از مهمترین و متنوع ترین سرگرمی در اسپانیاست ، اسپانیایی علاوه بر فرهنگ غذایی متنوع و لذیذ ، همواره اهمیت ویژه بر غذا خوردن و نوشیدن قائل هستند ، در اسپانیا شما می توانید متنوع ترین غذا های خوش طعم و باب طبع تان را با بهترین قیمت در اروپا پیدا کرده و در فضایی دلنشین در کنار دوستان و خانواده خود از آن لذت ببرید. خانواده های اسپانیایی معمولا زمان زیادی را صرف با هم بودن ، غذا خوردن و نوشیدن می کنند در جنوب اسپانیا شما همواره کافه و رستورانها را با مشتریان بسیار مشاهده می کنید و کلیه رستورانها و کافه ها نیز با توجه به تعداد بی شمار رقبا تمام تلاش خود را می کنند تا مشتریان از کیفیت غذا و خدمات لذت برده و لحظات خوبی را تجربه کنند. 

برنامه غذایی روزانه در فرهنگ اسپانیایی و مخصوصا اندلسیایی آن بسیار متنوع ، هیجان انگیز و لذت بخش است وقتی روز در اسپانیا شروع می شود به سادگی تنوع بی نطیری از نان های تازه با عطر و طعم فوق العاده توسط نانوایی ها ، کافه ها و رستورانها آماده می شود تعداد زیادی از نانوایی ها علاوه بر نان، قهوه و صبحانه نیز سرو می کنند و حال زمان است که در کنار عطر و نان های متنوع اسپانیایی از صبحانه های بسیار متنوع نیز استفاده کنید ، صبحانه همراه با قهوه ، چای و یا آبمیوه های متنوع طبیعی قابل سفارش است تنوع منوی صبحانه در هر جا بسیار متنوع است از ساده ترین آن ، که شامل نان تازه و برشته ، انواع پنیر ، گوجه فرنگی ، ژامبون گرفته تا صبحانه های رنگانگ انگلیسی ، فرانسوی و صبحانه های متنوع اسپانیایی که شامل انواع املت با مواد غذایی تازه و با کیفیت تا کیک ها و شیرینی های بسیار خوش طعم و هوس انگیز قابل سفارش دادن است.

خدمات درمانی

کشور اسپانیا یکی از گسترده ترین خدمات پزشکی را داراست، کلیه اسپانیایی ها و افرادی که اقامت کشور اسپانیا را دارا هستند می توانند بصورت رایگان از کلیه خدمات پزشکی و بهداشتی و درمانی استفاده نمایندتمامی توریست ها از کشورهای اتحادیه اروپا و افرادی که اقامت کشور های اتحادیه اروپا را دارند نیز بصورت رایگان از این امکانات می توانند استفاده نمایند فقط کافی است کارت های EHIC کارت بیمه درمانی اتحادیه اروپا را داشته باشند که این کارت ها جایگزین کارتهای قدیمی E111 است.
با این حال امکانات اورژانس برای تمامی افراد وجود داشته و ارائه می گردد.

علاوه بر بیمارستانها تعداد بسیار زیادی کلینیک دولتی و خصوصی در هر منطقه وجود دارد و در اکثر مراکز درمانی پزشکان مسلط به زبان انگلیسی نیز می باشند. تلفن اضطراری 061 و یا 112 که تلفن اضطراری اروپا نیز می باشد این امکان را به تماس گیرنده می دهد که در هر صورت به مرکز محلی متصل شده و تماس بر قرار کند ، امکانات اورژانس با کیفیت بسیار بالا در تمامی مناطق ساحل ، دریا و کوهستان به سرعت قابل دسترس بوده و اورژانس هوایی نیز به تعداد زیاد قابل دسترس است.

کیفیت خدمات درمانی در اسپانیا در بالاترین درجه اروپایی بوده و با توجه امکانات به روز و متنوع ,تعدد مراکز درمانی و پزشکان و متخصصان آزموده و حرفه ای خدمات درمانی در کیفیتی عالی ارائه می گردد. مراکز فوق تخصص سرطان درمانی یکی از ویژگی های بیمارستان های کاستا دل سول می باشد و خوشبختانه کلیه این خدمات همواره به روز شده و بر حفظ کیفیت خدمات نیز توجه ویژه ای می گردد کلینیک های تخصصی علاوه بر تمامی مراکز درمانی، کلینیک های تخصصی دندانپزشکی ، پوست و زیبایی و انواع تخصص های پزشکی ، درمانی و زیبایی به سادگی قابل دسترس می باشند. این مراکز با کیفیت بسیار بالایی از خدمات ،همواره پذیرای مراجعه کنندگان از سراسر کشورهای جهان می باشند.

یکی از مزیت های بی نظیر زندگی و یا اقامت در کشور اسپانیا دستیابی به یک زندگی سالم حقیقی است ، آب و هوای مطبوع و پاک، آرامش و آسایش روانی ، رژیم غذایی بسیار سلامت و لذیذ مدیترانه ای ، مکانهای متنوع برای تحرک و ورزش و شادابی و نشاط ، چشمه های طبیعی ، انواع مزارع درمانی طبیعی و ویژه ماساژ و آب درمانی با عصاره گیاهان ، گل های متنوع سبب می شوند که شما به سادگی و با لذت زندگی سالم را تجربه نمایید.

تحصیل در اسپانیا

در اسپانیا اجازه تحصیل متعلق به تمامی کودکان اروپایی و مقیم داده می شود کلیه افراد از مزایای آن می توانند به سادگی استفاده نمایند و تحصیل درمدارس ابتدایی و متوسطه (6 – 18 سال ) رایگان می باشد. هزینه تحصیل فقط به خرید وسایل و لوازم تحریر مختصر شده و در صورت تمایل خانواده ها به شرکت کودکان در کلاس های فوق برنامه هزینه ها جداگانه محاسبه می گردد. در تمامی شهر های کوچک و بزرگ مدارس دولتی وجود داشته و کودکان اروپایی و مقیم می توانند به سادگی از آن استفاده نمایند. در کنار مدارس دولتی ، مدارس خصوصی بسیار زیادی نیز در اسپانیا فعالیت می کنند و در حدود 30 درصد از دانش آموزان در این مدارس تحصیل می نمایند.

سیستم آموزش و پرورش در اسپانیا بدین صورت می باشد:

تا 6 سالگی – آموزش قبل از مدرسه ، یکی از بهترین روشها برای شرکت کودکان در فعالیت اجتماعی و اموزش زبان اسپانیایی به آنهاست دوره پیش دبستانی به دو بخش 0 تا 3 سال و 3 تا 6 سال تقسیم شده این دوره ها اجباری نبوده ولی با این حال دوره دوم (3تا 6 سال ) رایگان می باشد.

6 تا 16 سال – این دوره اجباری بوده و به دوبخش ابتدایی 6 تا 12 سال و متوسطه 12 تا 16 سال تقسیم می گردد در برخلاف سیستم آموزشی انگلیسی اگر دانش آموزی در دروسی نمره قبولی را بدست نیاورد مجددا از آن امتحان گرفته شده و مجبور به گذراندن یک سال تحصیلی کامل در مقطع قبلی خود را ندارند.

16 – 18 این دوره اجباری نبوده ولی در صورت تمایل دانش اموزان در دوسطح متفاوت برگزار می شود که دانش آموزان در صورت تمایل با انتخاب هر یک به تحصیلات خود ادامه می دهند. 

سطح پیشرفته متوسطه که در طی این دوره دانش آموزان خود را برای حضور در دانشگاه ها آماده می کنند.

سطح متوسطه حرفه ای که در این دوره دانش آموزانی که فعالیت در حرفه های متعدد علاقه مند هستند با مشخص کردن حرفه مورد نطر آموزش های فنی و حرفه ای لازم را می گذرانند.

آموزش عالی یا دانشگاهی: دانش آموزان متقاضی حضور در دانشگا های اسپانیا با توجه نمرات در امتحانات نهایی که در دوره اخر تحصیلات متوسطه خود کسب کرده اند ارزیابی شده و با توجه به مدارکی که در دوره پیشرفته متوسطه و یا دیپلم های فنی کسب کرده در مرحله متوسطه حرفه ای در دانشگاهها پذیرفته می شوند و تحصیلات خود را به مدت 3 سال برای مدارک کارشناسی یا لیسانس ادامه می دهند و در صورت تمایل می توانند تحصیلات خود در مقاطع بالاتر کارشناسی ارشد و دکترا ادامه دهند.

مدارس بین المللی

مدارس بین المللی متعددی با کیفیت عالی در منطقه وجود دارد و امکان انتخاب را برای مخاطبان به سادگی ایجاد می نماید. برخی از آنها به زبان انگلیسی بوده و تعدادی هم به زبان های انگلیسی و اسپانیایی تدریس می کنند ، اکثر مدارس بریتانیایی در انجمن ملی مدارس بین المللی بریتانیا (NABSS ) عضویت دارند. مدارس بریتانیایی معمولا از سیستم تحصیلی بریتانیایی استفاده کرده و مدارک دیپلم A/s و A را ارائه می دهند گروهی نیز مدارک دیپلم بین المللی را جایگزین کرده و ارائه می دهند. فضاهای این مداری بسیار مناسب بوده و تعداد دانش آموزان در کلاس ها کم بوده و کاملا در شرایط ریلکس به تحصیل می پردازند. هزینه های این مدارس متفاوت بوده و هر مدرسه شرایط ، برنامه ها و هزینه مخصوص خود را دارد.

برای اطلاع دقیق تر می توانید به آدرس سایت انجمن ملی مدارس بین المللی بریتانیا در اسپانیا مراجع نمایید. www.nabss.org

 حدود 20 مدارس بین المللی خصوصی در کوستا دل سول وجود دارد. در حالی که بخش بزرگی (حدود دو سوم) از آنها بریتانیایی هستند ولی مدارس فنلاندی، فرانسوی، آلمانی، نروژی و سوئدی نیز وجود دارد و بسیاری از آنها تدریس به کودکان را از 3 تا 18 سالگی انجام می دهند. 

معرفی تعدادی از مهدکودک ها و مدرسه ها:

مهد کودک و پیش دبستانی های دو زبانه، مهد کودک های پتر پن در بنالمدنا و سن پدرو ماربیا با ارائه خدمات پرستاری ، نگهداری و آموزش به نوزادان و کودکان چند ماهه تا 3 ساله را داراست.

مهد کودک کوستا کیندر کر (ساحل) در بنالمدنا که امکانات دو زبانه و کاملی را در جهت نگهداری و آموزش به کودکان 2 ماهه تا 6 ساله را دارا بوده و کلاس های زبان برای بزرگسالان را نیز داراست.

مهد کودک و دبستان سنت خاویر در ماربلا که خدمات آموزشی و پرستاری خود را برای کوکان 2 ماهه تا 7 ساله را بصورت دوزبانه ارائه داده و امکانات تکمیلی جهت اموزش های فوق برنامه و حتی نگهداری در شب را داراست.

دبستان بین الماللی استپونا در استپونا که به تمامی کودکان و دانش آموزان مبتدی 2 تا 12 سال امکانات متنوعی را در زمینه آموزشی و تربیتی ارائه می دهد.

دبستان بین المللی سوان ( قو ) در ماربیا که به تازگی دبیرستان خود را نیز بازگشایی کرده و خدمات بسیار مناسب آموزشی را همراه برنامه های متنوع فوق برنامه بصورت دو زبانه ارائه می نماید.

دبستان های کاپله و سینت جورج در دو بخش از منطقه سن پدرو ماربیا در مقطع ابتدایی فعالیت می نمایند.

مدرسه بین المللی کالج سی بنالمدنا در این مجموعه علاوه بر ارائه کلیه دروس ابتدایی و دبیرستانی مطالب مربوط به BIC (دروس فنی حرفه ای قبل از دوران دانشگاهی) نیز قابل ارائه و تندریس به دانش آموزان می باشد.

مدرسه بریتانیایی کالج سی در بنالمدنا در کلیه مقاطع بصورت دوزبانه به ارائه دروس و آموزش دانش آموزان می پردازند.

مدرسه سان لند کارتاماپیزارا توسط هیئت مدیره دارای برد تخصصی از دانشگاه کمبریج مدیریت وفعالیت می نماید.

می فر آکادمی در استپونا که برای اطلاع بیشتر از برنامه ها ی آنها می توانید به www.mayfairacademy.com مراجعه نمایید.

مدرسه سنت آنتونی کامینو کالج در فونخیرولا برای اطلاعات بیشتر به www.stanthonyscollege.com مراجعه نمایید.

مدرسه بین المللی سنت جورج در شهر مالاگا که کلیه مقاطع تحصیلی و آموزشی را برای کودکان و دانش آموزان از 3 سالگی تا 18 سالگی ارائه می دهد.

مدرسه بین المللی انگلیش کالج در ماربیا که خدمات بسیار مطلوبی را برای مقاطع ابتدایی و دبیرستان ارائه می دهد.

دبیرستان بین المللی سوان (قو) در سیرابلانکا ماربیا

آلوها کالج در نیو اندلسیا که با فاصله بسیار کمی از پرتو بانوس و ماربیا قرار دارد.

کینگ کالج ( کالج بین المللی لاوود ) سن پدرو برای دانش آموزان 3 تا 18 ساله

مدرسه بین المللی سوتوگرانده در کادیز با امکان استفاده از خوابگاه و پانسیون شبانه روزی برای کودکان بالای 10 سال

مدرسه سانی ویو سی درتورمیلینوس

تعدادی از مدارس و آموزشگاه های بین المللی و تخصصی در کاستا دل سل

آکادمی عالی و بین لمللی زراحی ماربیا که در رشته های معماری ، دکوراسیون و گرافیک هنرجو می پذیرد www.designschool.com

کالج بین المللی کسب وکار ، تجارت و بازرگانی مالاگا www.malagabusinesscollege.es

مدارس بین المللی خصوصی غیر انگلیسی

مدرسه فنلاندی در فونخیرولا www.suomalainenkoulu.net

مدرسه و کالج آلمانی خوان هافمن در الویریا ماربیا www.deutsche-schule-malaga.com

مدرسه و کالج نروژی دن نورسکه در بنالمدنا www.norskeskolen.net

مدرسه و کالج سوئدی در فونخیرولا www.svenskaskolancostadelsol.net

چند دانستنی در مورد اسپانیا

دومین کشور بزرگ اروپا

اسپانیا دومین کشور بزرگ اتحادیه اروپا پس از فرانسه است. اگر جزایر قناری و سرزمین های اسپانیا را در امتداد خط ساحلی آفریقای شمالی قرار دهید، مساحت کشور به حدود 506،000 کیلومتر مربع افزایش می یابد.

زبان اسپانیایی دومین پرمکالمه ترین زبان مادری دنیاست

حدود 440 میلیون نفر در دنیا هستند که زبان اسپانیایی زبان مادری آنهاست.

اسپانیایی ها عمر طولانی تری دارند

با میانگین 83 سال عمر، اسپانیایی ها دومین مردم پر امید به زندگی هستند. ژاپنی ها در رتبه یک قرار دارند.

قدیمی ترین رستوران دنیا در پایتخت اسپانیا، مادرید قرار دارد

طبق کتاب رکورد گینس، Restaurante Botín قدیمی ترین رستوران دنیا از سال 1725 باز است.

سومین مقصد گردشگری دنیا

در سال 2016، اسپانیا پس از فرانسه و آمریکا با 75.6 میلیون نفر گردشگر، در رتبه سوم گردشگری دنیا قرار گرفت.