دریافت وام برای خرید ملک در اسپانیا

در این بخش به سوالات متداول در مورد دریافت وام برای خرید ملک در اسپانیا پاسخ داده ایم. در صورتی که سوال دیگری در مورد دریافت وام در اسپانیا دارید آن را با ما درمیان بگذارید.

آیا امکان دریافت وام برای خرید پروژه های شرکت سئونسا وجود دارد؟

بله، وام های خرید ملک با شرایط مناسب تا حدود ۶۰ الی ۷۰ درصد قیمت ملک قابل فراهم شدن می باشند و شرکت سئونسا پس از دریافت مدارک اولیه از شما، تهیه این وام را تضمین می نماید.

وام توسط چه کسی و چگونه پرداخت می شود؟

به طور کلی تسهیلات خرید ملک در قالب وام های دراز مدت توسط بانک ها ارائه می شود. احتمال دریافت وام برای خرید ملک های دسته دوم در حراجی ها نیز وجود دارد. نکته مهم و قابل توجه در این است که این وام ها تنها در صورت خرید ملک پرداخت می شوند و امکان دریافت وام به منظور مقاصد شخصی وجود ندارد. با برگزاری جلساتی که توسط وکیل اسپانیایی شما با بانک وام دهنده تشکیل می شود امکان دریافت تسهیلات بانکی تا سقف ۶۰ الی ۷۰ درصد قیمت ملک مورد نظر وجود دارد.

برای دریافت وام از بانک به چه اطلاعات و مدارکی نیاز می باشد؟

بانک ها برای واگذاری تسهیلات بانکی به شما، مدارک مختلفی را از شما درخواست می کنند و توصیه می شود که پیشاپیش حتما نسبت به تهیه و تکمیل آنها به بهترین وجه ممکن اقدام کنید.
این مدارک حداقل به شرح زیر هستند:

 • چنانچه در یک شرکت مشغول به کار هستید:
  ۳ فیش حقوقی آخر
  صورتحساب گردش ۶ ماهه اخیر حساب بانکی
  نامه معرفی از محل کار با ذکر تاریخ استخدام و تایید درآمد ماهیانه
  کپی گذرنامه

 

 • چنانچه شما خود دارای شرکت هستید:
  مدارک رسمی دال بر ثبت شرکت
  آخرین اظهارنامه مالیاتی شرکت
  صورتحساب گردش ۶ ماهه اخیر حساب بانکی
  نامه ای مبنی بر تایید درآمد ماهیانه
  کپی گذرنامه

هزینه دریافت وام از بانک ها چقدر است؟

در صورتی که شما از بانک قصد دریافت تسهیلات بانکی به منظور خرید ملک را داشته باشید حدود ۱ الی ۱.۵ درصد از کل مبلغ وام به عنوان هزینه آماده کردن وام، توسط بانک دریافت می گردد.

سقف تسهیلات بانکی قابل پرداخت تا چه اندازه است؟

به طور معمول، افراد غیرمقیمی که قصد دریافت وام از بانک های اسپانیا را داشته باشند، می توانند تا سقف ۶۰ الی ۷۰ درصد ارزش ملک، وام دریافت نمایند. افراد مقیم امکان دریافت وام تا سقف ۸۰ درصد را نیز دارند. ارزش ملک همیشه توسط ارزیاب تعیین می شود. ممکن است ارزیابی ملک شما توسط خود بانک ها و یا به کمک برخی از موسسات ارزیابی مورد تایید بانک انجام بگیرد. خوشبختانه ارزیابانی که وظیفه قیمت گذاری بر روی ملک شما را دارند همواره قیمت واقعی و در مواردی حتی بیشتر از قیمت نهایی ملک را به عنوان قیمت ارزیابی شده اعلام می کنند.

با چه ارزی می توان وام را از بانک دریافت نمود؟

تسهیلات بانکی در قالب اکثر ارزهای رایج قابل پرداخت هستند ولیکن باید به این نکته توجه داشته باشید که چنانچه ارزی را که برای دریافت وام انتخاب نموده اید در مقابل یورو یا پزوتا دارای نرخ یکسانی نباشد ممکن است در زمان انطباق ارزها، وام شما ارزان تر یا گران تر از مبلغ واقعی شود که این بسته به ارز انتخابی شما دارد که آیا از یورو و پزوتا قویتر بوده است یا ضعیفتر.

بهره ای که به تسهیلات بانکی گرفته شده تعلق می گیرد چقدر است؟

بهره ای که در حال حاضر به تسهیلات دریافت شده از بانک جهت خرید ملک تعلق می گیرد حدود ۶% می باشد. که این به عنوان نرخ بهره بانکی در سال اول در نظر گرفته خواهد شد. این نرخ بر اساس شرایط اقتصادی و تجاری اسپانیا، اروپا و جهان در سال های بعد تغییرات اندکی خواهد داشت و ممکن است بیشتر یا کمتر شود.

بهره تسهیلات گرفته شده از بانک در چه زمان هایی تغییر می کند؟

این بهره ها در آخر هر سال و بر اساس بالاترین نرخ در نظر گرفته شده برای سال جدید، تغییر می کند.

حداکثر دوره بازپرداخت اقساط وام چه مدت می باشد؟

به طور معمول، دوره بازپرداخت وام ها ۱۰ سال، ۱۵ سال و ۲۰ سال و در مواردی تا ۳۵ سال هم ممکن است به طول بیانجامد.