سوالات متداول

هزینه های دریافتی شرکت مشاورین سئونسا به چه صورت می باشد؟

کلیه خدمات شرکت مشاورین سئونسا از اولین قدم که ارسال دعوتنامه و اخذ ویزای توریستی از سفارت می‌باشد تا لحظه اخذ کارت اقامت رایگان می‌باشد. شرکت مشاورین سئونسا طبق قانون و عرف اسپانیا کمیسیون را از فروشنده دریافت می‌کند و خریدار در این سیستم فقط هزینه ملک، مالیات خرید، تنظیم و ثبت سند و وکیل خود را پرداخت می‌کند. 

اقامت اخذ شده دائمی می‌باشد یا موقت؟

کلیه اقامتهای صادر شده ابتدا به صورت کارت اقامت اتحادیه اروپا می‌باشد که یک ساله است سپس دو بار و هر بار به مدت دوسال تمدید میگردد و پس از پنج سال کارت اقامت دائم صادر میگردد.

اقامت دریافتی شامل تمام افراد خانواده میشود یا فقط سرپرست؟

اگر ملک خریداری شده به صورت ۵۰-۵۰ به نام فرد متقاضی و همسرشان شود می‌توان همزمان برای تمام اعضائ خانواده تقاضای اقامت نمود این شامل فرزندان زیر ۱۸ سال نیز میشود.

در صورت سرمایه گذاری آیا امکان رد شدن تقاضای اقامت هست؟

اگر فایلی رد شود سفارت اسپانیا علت نپذیرفتن تقاضا را اعلام می‌کند و به متقاضی یک ماه فرصت میدهد که مدارک را تکمیل کند. در این مرحله وکیل ضمن ارتباط مستقیم با سفارت تمام نواقص پرونده را برطرف کرده و اقامت را اخذ مینماید. لازم به ذکر است که شرکت Seonsa و گروه وکلایی که با ما همکاری دارند تا کنون در ۱۰۰ % پرونده‌ها موفق بوده و حتی یک مورد ردی در طول ده سال فعالیت خود در این زمینه نداشته است

روش‌های اخذ اقامت از طریق خرید ملک و سرمایه گذاری به چه صورت می‌باشد؟

جهت اخذ اقامت اسپانیا و در نتیجه اروپا به سه روش می‌توان اقدام نمود:

روش اول :

این روش که سریع‌ترین و راحت‌ترین روش جهت اخذ اقامت اسپانیا است سرمایه گذاری در ملک به قیمت ۵۰۰ هزار یورو می‌باشد که به گلدن ویزا معروف می‌باشد در این روش پس از خرید ملک یا املاک به ارزش ۵۰۰ هزار یورو به بالا شما ظرف مدت ۲۱ روز کاری از طریق سفارت اسپانیا در تهران اقامت خود را دریافت می‌کنید.

روش دوم :

اخذ اقامت بدون اجازه کاراز طریق سرمایه‌گذاری و نشان دادن تمکن مالی بالا

در این روش شما طبق قانون اگر ملکی‌ را جهت سکونت در اسپانیا و درامد کافی‌ جهت زندگی‌ در اسپانیا را داشته باشید شرایط اخذ اقامت را دارید. در این روش شما پس از خریدن ملک مدارک مالی‌ خوب از قبیل سند ملک در ایران، پرینت حساب بانکی‌ ایران، مدارک شغلی‌ از قبیل شرکت، کارخانه فیش حقوق، مالیات پرداختی و ….. را ترجمه و به همراه سند ملک تحویل سفارت اسپانیا می‌دهید و تقاضای اقامت می‌کنید . مدت زمان لازم جهت دریافت اقامت و گرفتن جواب از سفارت ۲ تا ۳ ماه می‌باشد.

روش سوم :

اخذ اقامت با اجازه کار

این روش مخصوص کسانی‌ هست که قصد مهاجرت به اسپانیا و زندگی‌ در اسپانیا را دارند، در این روش شخص می‌بایست ضمن سرمایه گذاری در خرید ملک که میتواند تجاری باشد باید یک برنامه کاری سود آور نیز داشته باشد که در این حالت وکیل یک بیزینس پلن تهیه کرده و با فایل مربوطه به سفارت تحویل می‌دهید، مدت زمان اخذ اقامت در این روش ۶-۸ ماه می‌باشد.

شرایط وام بانکی‌ به چه صورت می‌باشد ؟ مدارک لازم جهت افتتاح حساب بانکی‌ و تقاضای وام به چه صورت می‌باشد؟

شما با نشان دادن در آمد کافی‌ از فعالیت اقتصادی خود در ایران واجد شرایط استفاده از وام می‌باشید، این وام با بهره سالیانه زیر ۳ درصد و باتوجه به شرایط سنّ متقاضی باز پرداخت ۱۵-۲۰ ساله می‌باشد.

  • مدارک لازم:
  • ترجمه شرکت نامه . روزنامه رسمی‌ ، پروانه کسب و هر نوع مدرک نشان دهنده فعالیت اقتصادی با در آمد بالا.
  • فیش حقوق.
  • سند ملک در ایران.
  • تراز نامه مالیاتی.
  • پرینت حساب بانکی‌ و نامه تمکن مالی.
  • گواهی عدم سؤ پیشینه.

مراحل خرید ملک و نحوه ارسال پول و تکمیل خرید به چه صورتی‌ می‌باشد؟

متقاضی ابتدا با اخذ ویزای توریستی به اسپانیا مراجعه می‌کند و طی‌ یک هفته تا ده روز املاک متفاوتی را متناسب با بودجه خود بازدید می‌کند ، پس از انتخاب ملک ۳-۶ هزار یورو به فروشنده به عنوان رزرو ملک پرداخت می‌کند. در این مرحله ملک به مدت ۴-۶ هفته در رزرو خریدار می‌باشد.

برای شما در سفر اول حساب بانکی‌ باز میشود ، سپس شما پس از رزرو ملک به ایران برگشته و الباقی پرداخت اولیه را به حساب خودتان ارسال می‌کنید، اگر متقاضی و واجد شرایط اخذ وام باشید ۵۰-۷۰ % ارزش ملک به عنوان وام از طرف بانک به حسابتان واریز میشود و شما روز محضر به فروشنده پرداخت می‌کنید و کلید ملک را تحویل می‌گیرید، در طول این زمان وکیل تمامی‌ استعلام‌های لازم و امور مربوط به انتقال سند در دفترخانه رسمی‌ را مهیا می‌کند .

ملک خریداری شده باید چه قیمت و شرایطی داشته باشد؟

اگر جهت اقامت بدون اجازه کار اقدام میشود برای ملک حد اقل قیمتی وجود ندارد فقط ملک باید متناسب با تعداد افراد خانواده فضا و متراژ مناسب داشته باشد. مثال : یک خانواده ۴ نفری با فرض ۲ فرزند زیر ۱۸ سال می‌بایست حد اقل یک ملک ۲ خوابه خریداری نماید.

هزینه‌های جانبی از قبیل مالیات، شارژ ماهیانه و ... چقدر می‌باشد؟

شما به غیر از ارزش ملک حدود ۱۰ % هزینه مالیات ،محضر و ثبت را باید پرداخت نمائید . این مالیاتی است که شما برای خرید فقط یک بار پرداخت می‌کنید. پس از آن‌ شما سالیانه حدود ۰.۶۵ %( کمتر از یک درصد) ارزش زمین ملک در شهرداری را به عنوان عوارض به شهرداری پرداخت می‌کنید ( به طور مثل اگر شما یک ملک با قیمت ۱۰۰ هزار یورو خرید کنید ابتدا حدود ۱۰ هزار یورو مالیات و ثبت پرداخت می‌کنید و سپس سالیانه حدود ۵۰۰ یورو عوارض شهرداری پرداخت می‌کنید). هزینه شارژ ماهیانه بستگی به امکانات مجموعه دارد به صورتی‌ که اگر مجموعه دارای استخر، سالن وزشی، آسانسور و… باشد شارژ دریافتی بیشتر می‌باشد. مثال :شارژ آپارتمان ۱۰۰ هزار یوری حدود ماهیانه ۴۰-۵۰ یورو می‌باشد .